Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
KUPON RABATOWY

Regulator pokojowy lub pogodowy przewodowy RC 200

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 980,00 zł 980.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Buderus
Kod produktu: 9694-19935_20141021150943

Opis

Funkcje podstawowe

Funkcjonowanie jako sterownik regulacyjny.

Jeśli RC200 jest jedynym modułem obsługowym w przynależnym obiegu grzewczym, może pracować w jednym z trybów regulacji podstawowej:

-regulacja wg temperatury pomieszczenia - automatyczna regulacja ogrzewania w zależności od temperatury pomieszczenia,

-regulacja wg temperatury zewnętrznej – automatyczna regulacja ogrzewania w zależności od temperatury zewnętrznej,

-regulacja wg temperatury zewnętrznej z uwzględnieniem temperatury w pomieszczeniu - automatyczna regulacja ogrzewania w zależności od temperatury zewnętrznej i w pomieszczeniu.

Opis produktu:

*moduł obsługowy RC200 służy do regulacji jednego obiegu grzewczego ze zmieszaniem lub bez zmieszania, obiegu ładowania podgrzewacza do przygotowania c.w.u. bezpośrednio przez urządzenie grzewcze i przygotowania c.w.u. za pomocą instalacji solarnej,

*moduł obsługowy posiada program czasowy: wstępnie ustawiony dla obiegu grzewczego (możliwa jest jednak dowolną zmianę ustawień z wykorzystaniem 6 czasów przełączania dla każdego dnia) oraz przygotowanie c.w.u. może być realizowane w zależności od programu czasowego lub zostać wyłączone bądź włączone na stałe,

*moduł obsługowy służy do wskazywania informacji dotyczących urządzenia grzewczego i instalacji ogrzewczej oraz do zmiany ustawień,

*możliwości montażu: na ścianie, z połączeniem magistralowym z urządzeniem grzewczym ze złączem magistrali EMS plus,

*po 1,5 godziny pracy moduł obsługowy dysponuje rezerwą zasilania wystarczającą na co najmniej cztery godziny (jeżeli przerwa w zasilaniu trwa dłużej niż czas wykorzystania rezerwy, następuje skasowanie godziny i daty. Wszystkie pozostałe ustawienia pozostają zachowane).

Rodzaje regulacji

W przypadku regulacji wg temperatury zewnętrznej, z uwzględnieniem temperatury w pomieszczeniu lub bez, temperatura zasilania ustawiana jest za pomocą krzywej grzewczej. Dostępne są dwa warianty: zwykły i zoptymalizowany.

W przypadku regulacji wg temperatury pomieszczenia do wyboru dostępne są regulacja temperatury zasilania i regulacja mocy.

W przypadku regulacji temperatury zasilania moduł RC200 reaguje na odchylenie pomiędzy rzeczywistą a żądaną temperaturą w pomieszczeniu zmianą temperatury zasilania.

Ten sposób regulacji jest odpowiedni dla mieszkań i budynków z większymi wahaniami mocy. Dokładność regulacji jest większa i wysokość temperatury zasilania zostaje ograniczona.

Funkcja jako moduł zdalnego sterowania

RC200 można używać jako modułu zdalnego sterowania jednego obiegu grzewczego w roli dodatkowego modułu do nadrzędnego modułu obsługowego RC300.

RC200 reguluje przyporządkowany obieg grzewczy pod kątem temperatury, programu czasowego i urlopu. RC300 określa przygotowanie c.w.u. Za pomocą RC200 można włączyć jednokrotne ładowanie zasobnika c.w.u.

 

http://www.buderus.pl/files/BUDERUS_Gazowe_kotly_kondensacyjne_PL_11.pdf

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl