Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
KUPON RABATOWY
Dofinansowania i ulgi

1. Ulga termomodernizacyjna od 2019 r.

    Nawet 53 tys. zł odliczenia zakłada nowa ulga podatkowa.

Zgodnie z ustawą z 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Całość ustawy poniżej.

 /public/assets//ustawa%20%281%29.pdf

1)Podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku, ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 lub art. 30c ust. 2, wydatki poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w tym budynku, określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 10, które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek

2)Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

3). Wysokość wydatków ustala się na podstawie faktur wystawionych przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku.

Wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych pod podanym linkiem.

/public/assets//rozporz%C4%85dzenie.pdf

 

2. Program czyste powietrze.

   Dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków. 

Cel programu:

poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Beneficjenci:

- osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami istniejącego, jednorodzinnego budynku mieszkalnego, - osoby fizyczne, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Więcej informacji na stronie 

http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/program_czyste_powietrze

Ulotki informacyjne 

http://www.wfosigw.pl/sites/default/files/program_czyste_powietrze.pdf

http://www.wfosigw.pl/sites/default/files/warunki_techniczne.pdf

http://www.wfosigw.pl/sites/default/files/prezentacja.pdf 

http://www.wfosigw.pl/sites/default/files/ulotka.pdf

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl